Pad0n - тримайтесь купи, як яйця дупи!

Інтерв’ю з Падоном

pad0n дав об’ємне інтерв’ю, у якому відповів на кілька наших питань.

Посилання на канал: https://www.youtube.com/

Як відомо, ти один з перших почав займатись українізацією на Ютубі, з чого все почалось і як появилась ідея знімати відео?
— Одного ранку я прокинувся від того, що мене мама розбудила і сказала “українського ютубу не існує, йди виправляй це”. І я пішов 😀
Якщо ж серйозно, то створенням контенту я ще змалку займався. Коли мені було 12, то мій батько купив собі камеру, яку я активно використовував з друзями, поки батьків не було дома. Знімали всілякі ролики, які сьогодні б назвали “скетчами”) але робили ми це лише для розваги самих себе. Потім появилась потреба це все якось оцифровувати (так, бо знімалось усе на VHS касети) і монтувати якось. Ну тоді мене батько познайомив з програмою Pinnacle Studio. В результаті я почав монтувати те що ми знімали, на мої 13 мені подарували простенький мікрофон за 15 гривень і я в тому ж пінаклі почав штампувати перші озвучки, в дитинстві це називалось у нас “гоблінський переклад” – накласти на фільм зовсім іншу історію. Тут ще треба додати кілька фактів про мене: я завжди був в захваті від мультиків і від ігор. І ось у 2009 я почав перекладати українською мультсеріал Cyanide & Happiness (спочатку лише займався субтитруванням, пізніше все ж наважився викласти свій дитячий голос в інтернети). Озвучка завжди була моїм улюбленим хобі, тому й досі цим займаюсь.
Ну а щодо ігрового контенту. Як я вже казав, я завжди любив мультики та ігри. В 2008 році я дуже плотно підсів на такий сайт як RuTube, дивився мало не щотижня там “ігрового оглядача” Іллю Медісона. Так як в 2008 я був ще шкетом, то його гумор на той момент мені здавався просто вершиною. Завжди хотів спробувати зробити огляд в його стилі, але мені тоді було лише 15 і я дуже соромився свого голосу. В 2011 власне купив перший свій смартфон на андроїді і думав зробити огляд ігор в стилі Меддісона, але в результаті просто зробив вибірку топ-3 гри, які для мене були цікаві. Але на тому й зупинився. В 2012 один з моїх одногрупників мені порадив сайт PlayUa, з якого я дізнався про такий жанр відео як ЛетсПлеї, в яких люди показували свою реакцію граючи ігри, звідти ж дізнався, що таки існують люди, які роблять для україномовного сегменту ютубу хоч щось.

Що підштовхнуло тебе до створення україномовного контенту?
— Перші україномовні ютуб-канали, які мене надихнули спробувати зробити щось схоже, це були власне ігрові канали: PlayUa, mik787, doctorjuta, MARKOSYuRa, RifleUa, kuzia13666. Перечислив їх усіх, оскільки вважаю їх вклад у розвиток мого каналу просто феноменальним. І у всіх нас була спільна ідея – знімати суто українською, щоб нашому глядачеві було що дивитись, не потрібно було йти на російськомовні канали. Ми швидко здружились і разом знімали відео. Класні часи були, ледь не просльозився щойно. Шкода, що більшість з них вже “на пенсії”. Власне цих людей разом із собою я вважаю першою хвилею людей, які намагались популяризувати україномовний контент в інтернеті.

Якби ти міг порадити своїм підписникам лише одну комп’ютерну гру, яка б це гра була?
— Реальне життя. Якщо серйозно, то ненавиджу комусь щось радити, так як смаки у всіх різні. Школярики люблять стрілянки-рубанки, з купою матюків і кишок, дівчатка люблять барбі і симулятори життя, дорослі люди люблять більш глибокі сюжети в іграх. Тому раджу ставитись до ігор як до мистецтва, насолоджуватись ними, пробувати різні стилі і варіанти, але обов’язково не забувати повертатись до реального життя.

Зараз, коли знаходиш вільну хвилинку, за якими каналами слідкуєш?
— Якщо чесно єдиний момент коли я маю час дивитись відео, це коли на роботі мій керівник виходить з кабінету. Дома перегляд відео займає максимум годинку всього часу. І щоб оптимізувати цей процес, то я підписаний на певні групи каналів:
•канали, які не дивлюсь, але з заголовків відосиків яких, я дізнають “що зараз в тренді” в ігровому середовищі, це jacksepticeye, markiplier, TheDiamondMinecart та PlayUa
•музичні канали – слухаю музику на роботі: UKF, Ram, Hospital Records
•розважальні канали: CaseyNeistat, NigaHiga, pewdiepie, сиєндук
Додатково маю окремий аккаунт з якого підписаний на цікаві канали україномовного ютубу, але часу їх дивитись фактично не залишається: Ролан, Відвідати всі країни (Dima&Inna), TheBookOfEibon, MariAm, Pingvin Pro, HighMess, Літогляди Сущука, Озвучка AdrianZP та багато інших. Зазвичай нові таланти звісно ж в групі українського ютубу знаходжу.

Якими трьома словами ти себе можеш охарактеризувати?
— Думаю зі сторони видно краще. Але нехай будуть: хитродупий, по дитячому наївний, шалений.

Чи збираєшся переходити на влоги, майже рік пройшов з останнього твого влогу?
— Я постійно стараюсь експериментувати з форматами, коли знаходжу вільну хвилину. На основному каналі крім проходжень було дуже багато крутих авторських відео. На каналі з озвученнями раніше часто виходили нові ролики. Ну і канал з влогами. Його я створив експериментально. Експеримент вдався, але не з такою масштабністю, на яку розраховував я. На створення першого ролику пішло надто багато зусиль: два тижні зйомок, 30 годин відеоматеріалу, тиждень монтування ночами після роботи і досить не високий рівень віддачі в результаті. Щоб робити такі ролики регулярно треба щоб в моєму житті коїлось щось цікаве. А моє життя йде за банальним графіком: робота, зйомка / озвучка, монтаж, сон. Щодо самого питання: такі плани були, зараз вони модифікувались і є шанс в перспективі побачити на тому каналі нові відео, але не на регулярній основі.

Якими девайсами та програмами користуєшся для створення контенту?
— Як казав один дуже класний чувак – пристрої не важливі, важлива історія, яку ви хочете донести до глядача. Ютуб в своєму виді 2007-2009 років взагалі був повністю знятий дилетантами на камери телефонів. Але це не важливо, бо відео були якісні саме харизматичністю творців, задумом самого відео. Тому я не вважаю це питання цікавим взагалі.
Та все ж, поточний мій набір пристроїв це:
вебкамера Logitech C920, два софтбокси, зелене полотно, мікрофон AudioTechnica AT2020USB.
Для зйомок живих відео я використовував дзеркалку своїх друзів. Для зйомок влогу я використовував Xiaomi Yi. Щодо програм, то це набір Adobe CC: Audition, PremierePro, Photoshop.

Ну і останнє питання на сьогодні. Яку б ти міг дати життєву пораду нашим підписникам, ну і своїм також?
— Триматись купи, як яйця дупи)) В єдності наша сила,. Контент мейкери – творіть, глядачі – підтримуйте перших. Якщо ми разом будемо боротись за українізацію всесвіту, то в нас все неодмінно вийде.

#interview@ukrainetube #interview